Pieņemt izmaiņas un gatavoties digitālajai nākotnei

Pieņemt izmaiņas un gatavoties digitālajai nākotnei

 

Būvniecības nozare šobrīd atrodas pašā lēciena punktā, un šis process ir līdzīgs pāriešanai no fiksētā telefona uz mobilo tehnoloģiju. Digitālās tehnoloģijas sagrauj esošo nozari, sniedzot jaunas iespējas un risinājumus esošajiem izaicinājumiem, tādiem kā zema produktivitāte, projekta performance, kvalificēta darbaspēka trūkums un citiem. Digitalizācija būvniecības nozarē vairs nav laika jautājums – izmaiņas notiek jau tagad.

Tuvojas gada beigas, un vairāki būvniecības pārstavji sāk prognozēt, ko sagaidīt no nozares nākamajā, 2017. gadā.

“IDC (International Data Corporation) – starptautiskais pētījumu un konsultēšanas uzņēmums izvirzīja savas prognozes par IT nozari, kas tieši skar būvniecības industriju: līdz 2019 gadam 75% CIO (Chief Information Officer) atzīs tradicionālās IT nozares ierobežojumus un pieņems jaunās izmaiņas, kuras ietver arī pozitīvas inovācijas. Jau 2017. gadā IT darbinieki palīdzēs sniegt atbildes uz vairākiem problemātiskiem un aktuāliem būvniecības jautājumiem, kā piemēram: kā identificēt riskus saistībā ar drošību, atbilstību, biznesa, vai katastrofas draudiem.”
(Avots – https://www.idc.com/)

Būvniecības industrijas digitalizācija un pārbaudītu ražošanas tehnoloģiju pielietošana gluži kā labākā prakse palīdzēs uzņēmumiem palielināt ienākumus un sasniegt uzticamus, kvalitatīvus un patīkamus rezultātus.

construction analytic

Desmit gadu laikā, balstoties uz The Boston Consulting Group aprēķiniem, pilna industrijas digitalizācija nodrošinās milzīgus pasaules gada izmaksu ietaupījumus. Nedzīvojamās būvniecības sektorā prognozētie ietaupījumi projektēšanas un būvniecības stadijā pieaugs no $0.7 triljoniem līdz $1.2 triljoniem (no 13% līdz 21%) un $0.3 – $0.5 triljoniem, kas ir 7% pieaugums lietošanas stadijā.

Digitalizācija palielinās produktivitāti, likvidēs zaudējumus un mazinās nelabvelīgo būvlaukuma pārsteigumu ietekmi.

building

Būvniecības uzņēmumiem, kas vēl nav sasnieguši digitālo stadiju, nepieciešams atbalstīt izmaiņu plūsmu un pievienoties digitālajai nākotnei, apsteidzot savus konkurentus, pretējā gadījumā tie riskē palikt aiz muguras. Beigu galā viens ir skaidrs – būvniecības digitalizācijas process izmainīs gandrīz visu, tostarp arī konkurentus un šķēršļus, ar ko sastopas uzņēmumi, ienākot tirgū. Un līdz ar jauno tehnoloģiju ienākšanu būvniecības nozare kļūs produktīvāka un ienesīgāka, radot ilgstspējīgus ieguvumus kā katram uzņēmumam individuāli, tā arī visai nozarei kopumā.

Share this Post!

About the Author : admin


0 Komentāri