fbpx

Aktuālākās digitalizācijas tendences 2019

Vieni no lielākajiem tendenču virzītājiem un nekustamo īpašumu pārvaldītājiem Latvijā  VAS “Valsts Nekustamie īpašumi”(VNI) sadarbībā ar mūsu biedrību ir apkopojuši svarīgākās Latvijas tendences būvniecības digitalizācijas jomā šogad. Kā viena no pirmajām un svarīgākajām ir pieminēta Būves Informācijas modelēšana. Mūsu priekšsēdētājs Jānis Berķis izsaka viedokli, ka BIM ieviešanu var salīdzināt ar laiku, kad projektētāji nolika malā zīmuli un lineālu un sāka veidot projektus digitālā formā uz datora. Turklāt tagad domāšana jāmaina daudz būtiskāk. Būtībā tā ir vienota datu bāze, kurā uzkrājas ziņas par ēku virtuālajiem prototipiem un ar kuras palīdzību var veikt neierobežotas simulācijas, lai iegūtu labāko risinājumu, kā arī procesiem, kuru laikā top reālas ēkas. Tāpat BIM ir informācijas vadības process, kas liek komandām sadarboties krietni citādāk, kā ierasts.

Pārējās tendences ir likumsakarīgas, izrietot no BIM izmantošanas:

  • “Mākonī” balstītas tehnoloģijas;
  • Dažādi telemātikas risinājumi;
  • Papildinātā un virtuālā realitāte;
  • Robotu un dronu izmantošana.

Atgādinām, ka vēljoprojām notiek kopīgs darbs pie VNI pilotprojekta sadarbībā ar mūsu biedrību atjaunojot centralizēto prokuratūru ēku Aspazijas bulvārī 7, izmantojot BIM.

Share this Post!

About the Author : Dana Šauberga


0 Komentāri

Send a Comment

Your email address will not be published.